Sesje zabiegów na łóżku HotStone

Systematyczność… Działa na wszystkich polach naszego życia, kiedy próbujemy poprawić aktualny stan: ucząc się matematyki, stawiając kroki na parkiecie do tańca czy próbując zrzucić parę kilogramów. W naszym organizmie również nic nie dzieje się od razu. Potrzeba czasu, by naprawić wieloletnie niewłaściwe postępowanie z naszym ciałem.

Po pierwszym zabiegu na łóżku HotStone już odczuwamy poprawę naszego samopoczucia. Pamiętasz, wypowiedź pierwszego klienta HotStone? Ale tylko systematyczne korzystanie z łóżka da nam efekty, których oczekujemy i przyniesie korzyści zarówno dla naszego zdrowia, jak dla naszej urody. O nich, a także przeciwwskazaniach do korzystania z terapii HotStone, opowiemy Ci w następnej części. Dzisiaj zobaczysz, w jaki sposób odbywają się sesje masażu i w jaki sposób dobrać odpowiedni masaż do dolegliwości, na którą cierpimy.

Zalecenia podczas zabiegu

Optymalna temperatura, którą zalecamy na rozpoczęcie terapii na łóżku HotStone, wynosi 50-55 stopni C. W kolejnych sesjach możemy temperaturę podwyższyć do 65 stopni, jednak w niektórych przypadkach jest to niewskazane, a nawet zabronione. O przeciwwskazaniach w stosowaniu masażu cieplnego napiszemy już wkrótce.

W ciągu jednego dnia dana osoba nie powinna korzystać z łóżka częściej niż 3 razy, a przerwy między zabiegami nie mogą być krótsze niż 4 godziny.

Na co powinniśmy zwrócić jeszcze uwagę?

Przez pół godziny od masażu nie powinniśmy nadwyrężać kręgosłupa, poprzez podnoszenie ciężkich przedmiotów, niewygodną pozycję czy gwałtowne ruchy. Najlepiej połóżmy się na 30 minut i… rozkoszujmy się jeszcze tą chwilą relaksu, popijając stale wodę niegazowaną. Pamiętajmy, aby w trakcie terapii pić jej przynajmniej 1,5 l dziennie. To pomoże szybciej wydalić z organizmu toksyny, z których oczyszcza się nasz organizm.